м. Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 7, офіс 7.
USD: 23.85 UAH
EUR: 26.4 UAH
RUB: 0.38 UAH
Увійдіть до свого аккаунту

Особливості пересування на автомобілі в Росії: нотатки водія по маршруту Київ-Москва-Санкт-Петербург

Особливості пересування на автомобілі в Росії: нотатки водія по маршруту Київ-Москва-Санкт-Петербург

Компанія Ваш Водій надає послуги з оренди автомобіля з водієм у Києві, по всій Україні, а також на території сусідніх країн. У нас замовляють ділові або туристичні поїздки з Києва до Росії, Білорусі, Молдови та Польщі. Так, на початку липня 2019 року компанія в черговий раз виконала замовлення на поїздку у Росію, а саме: з Києва до Москви, в Санкт-Петербургу й назад.

Проходження кордону України з Росією

 Дорога з Києва до російського кордону по маршруту Київ - Кіпті - Глухів зайняла 4 години. Дорожнє покриття на даній ділянці мало відрізняється від середньостатистичної української дороги: місцями рівне покриття, місцями вибоїни. Наш автомобіль перетинав кордон через прикордонний пункт Бачівськ - Троєбортне. Український кордон пройшли за пів години. На російському кордоні для огляду з машини довелося діставати всі речі й заповнювати митну декларацію та міграційну картку. Загальний час проходження двох прикордонних постів склав трохи більше  3 годин.

 Особливості перетину кордону:

1) Потрібно декларувати готівку, якщо загальна сума при Вас більше 10 000 $ (в еквіваленті) на одну людину.

2) Україно-Російський кордон можна перетинати по внутрішньому українському паспорту.

 Зворотній перетин двох кордонів зайняв біля двох годин.

 Загальний маршрут просування був наступним: Київ - Кіпті - Глухів - Брянськ - Курськ - Москва - Санкт-Петербург.

 Відразу, після перетину кордону приємно вражають ціни на паливо. 95-й бензин в середньому коштує 19 гривень за один літр. Тому можна не поспішати заправляти повний бак, як зазвичай роблять водії перед поїздкою до європейських країн.

 Платні та безкоштовні дороги

До Брянська дорога складалася з однієї смуги у кожну сторону. По дорозі практично були відсутні камери фіксації швидкості пересування транспорту.

 При під'їзді до Москви є дві ділянки платної дороги з вартістю користування 150 карбованців (60 гривень). Приємно радує якість дорожнього покриття: відсутність вибоїн, якісна розмітка і велика кількість покажчиків напрямків руху.

Пересування по МКАД залишає не найкращі враження: близько 7 години ранку вже були величезні затори.

 Для швидкого і комфортного пересування до Санкт-Петербургу вирішили скористатися платною дорогою. Автомагістраль М11 протяжністю 684 км складається з декількох ділянок. Пересування по М11 обходиться близько 630 грн. Плата за таку подорож може видатися надто високою. Але відсутність камер на швидкість і ідеальне дорожнє покриття себе, безумовно, виправдовують. Невелика завантаженість пітерської платної дороги дозволяла комфортно використовувати круїз-контроль.

Варто відзначити, що на платних дорогах РФ діє обмеження швидкості - 110 км / ч. Правда було помітно, що швидкісного ліміту ніхто не дотримується. Деякі автомобілі пересувалися зі швидкістю 200 і більше кілометрів на годину! Ну, який же росіянин не любить швидкої їзди?) Дорога з Москви до Пітера займає приблизно 6.5 годин.

 У Санкт-Петербурзі доводилося багато пересуватися на автомобілі. Дороги в місті на Неві також ідеальні. Особливо вразила дорога під назвою ЗСД (Західний Швидкісний Діаметр). Ця естакадна дорога проходить над містом. Коли ми їхали по ній, склалося враження, що ми скоріше летимо, ніж їдемо. (Див фото нижче). Вартість пересування по ЗСД 200 руб або близько 80 гривень.

 Щоб випробувати звичайні дороги Росії, вирішили їхати назад по безкоштовній автомагістралі. Приблизно половина дороги має дві смуги у кожен бік, а інша половина шляху має три смуги, середня з яких через якусь відстань змінює напрямок руху. Це зроблено для того щоб була можливість безпечно обігнати транспорт.

Безкоштовні дороги також залишили приємні враження: ями відсутні, всюди є в наявності чітка розмітка. Правда, тут висока щільність транспорту: багато фур і невеликих вантажівок. Також, величезна кількість камер на швидкість. У Підмосков'ї, поблизу пішохідних переходів, я не одноразово бачив камеру на обмеження швидкості в 20 км / год (!). З одного боку, такий контроль сильно дратує, а з іншого, слід визнати, що такі обмеження - це питання безпеки.

Харчування в дорозі

По дорозі є безліч АЗС, де можна розжитися хот-догом, кафе, ресторанів і навіть таких іменитих фаст-фудів, як McDonalds, KFC і Burger King. Єдине, на всіх заправках кава жахливої ​​якості, яка, при цьому, дорого коштує: 90 -120 рублів або 38 -50 грн. Найбільш сподобалась кава у ресторані McDonalds: всього лише 65 рублів (27 грн) за порцію подвійного еспресо.

Особливості навігації

 Кілька слів про навігацію на дорогах. До Москви користувалися популярним Google Map. Але після того випадку, коли в Москві для об'їзду заторів гугловський сервіс повів по неіснуючій дорозі, то відразу ж почали використовувати Яндекс карти. Слід визнати, що Яндекс Карти набагато краще. Цей сервіс жодного разу не підвів за 10 днів використання. Головною перевагою Яндекс Карт є те, що він показує камери на швидкість і при під'їзді до місцезнаходження камери Яндекс озвучує цифру обмеження швидкості. Це дуже допомагає уникнути штрафів.

 Не дивлячись на наявність постів і поліцейських, що стояли уздовж узбіччя, близького знайомства з дорожньою поліцією Росії, ГІБДД, вдалося уникнути. При відсутності порушень ПДР автомобіль компанії за всі 4200 км шляху ніхто жодного разу не зупинив.

Не дивлячись на стереотипи, що склалися, в Росію на машині їздити можна. Паливо в РФ недороге, а ціни на квитки ж/д транспорту занадто високі. Так, на поїзд Київ-Москва ціна одного квитка доходить до 3600 грн. Виходить, що досить вигідно використовувати автомобіль для подорожі кількох людей по Росії. Перетин кордону займає не дуже багато часу. Незважаючи на те, що стиль водіння у російських водіїв приблизно такий же, як і в Україні, дороги і організація дорожнього руху знаходяться на дуже високому рівні.