м. Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 7, офіс 7.
USD: 23.85 UAH
EUR: 26.4 UAH
RUB: 0.38 UAH
Увійдіть до свого аккаунту
Києво-Печерська Лавра

Екскурсія до Києво-Печерської Лаври: доторкніться до історичної святині

Одна з найбільш популярних екскурсій по місту Києву - відвідування Києво-Печерської Лаври. Варто зазначити, що це місце цікаве не тільки для віруючих, але й для звичайних туристів. Пов'язано це з історичною значимістю комплексу.

Коротка історія святині

За переказами, перший печерний монастир на місці нинішнього архітектурного ансамблю був заснований ще у 1051 році монахом Антонієм. 1058 року до нього приєдналася дерев'яна церква Успіння Пресвятої Богородиці. Згодом вплив монастиря зростав, і вже у ХІІ столітті він отримав звання «Лавра».

До XVIII століття, незважаючи на набіги половців, ординців і торків та пожежі 1721 року, Лавра стала найбільшим церковним феодалом України. Вона зберігала свій вплив і розросталася до 1917 року, коли до влади прийшли більшовики. Монахів виселили з території монастиря й перетворили його на Всеукраїнське музейне містечко.

Тільки у 1988 році частина земель була передана ченцям, і відновилося служіння. У 1990 р. Києво-Печерську Лавру включили до списку культурної спадщини ООН.

Екскурсія у Києві: місця Лаври, які обов'язково потрібно побачити

Сучасна Лавра складається з двох частин: світська Верхня та Нижня, що належить монахам. Обидві вони відкриті для відвідувачів.

На території архітектурного ансамблю є:

• 2 підземних комплекси (Ближні та Дальні печери, в яких знаходяться мощі сотень святих);

• православні церкви (Успенський собор, Троїцька, Трапезна і інші);

• велика лаврська дзвіниця (374 сходинки до оглядового майданчика);

• Трапезна палата з унікальною живописом;

• кам'яні кріпосні стіни;

• ряд музеїв (друкарства, народного декоративного мистецтва, театрального, музичного та кіномистецтва країни, історичних коштовностей України).

Чому варто замовити екскурсію в Києво-Печерську Лавру?

Величезна загальна площа комплексу (24 га) ускладнює самостійний огляд визначних пам'яток. Постійна присутність компетентного екскурсовода не тільки гарантує, що ви побачите все заплановане.

Так як Києво-Печерська Лавра є однією з головних туристичних визначних пам'яток Києва, там завжди є сотні туристів. Досвідчений гід побудує маршрут так, щоб уникати скупчення народу.

Крім того, наші екскурсоводи знають набагато більше того, що написано в стандартних довідниках для туристів. Історичні факти, перекази, легенди й оповіді про чудеса - Ви дізнаєтеся про Лавру все!

Замовляйте незабутню екскурсію до Києво-Печерської Лаври у компанії Ваш Водій!

Замовити зараз
Зробити запит